آموزش طرز تهیه سالاد باقلا با پنیر

آموزش طرز تهیه سالاد باقلا با پنیر

 اگر شما هم از آن جمله کسانی هستید که به سلامت خودتان بسیار اهمیت می‌دهیدو برای کنترل وزنتان مدت زیادی است که اغلب شب‌ها شامی سبک و به‌اصطلاح حاضری مثل نان و پنیر و گردو می‌خورید و حالا از این شام یکنواخت خسته شده‌اید، می‌توانید گزینه‌های دیگری را نیز امتحان کنید؛ به‌عنوان مثال در فصل بهار خوردن سالاد گرم باقالا و پنیر یکی از این پیشنهادهاست. این سالاد مخلوطی از سبزیجات فصل است که به همراه پنیر، طعم و مزه خاصی دارد

مواد لازم برای تهیه سالاد تعداد افراد 4تا 6نفر

گوجه‌فرنگی(هرکدام به 4قسمت تقسیم شود)     175 گرم

باقالای ریز(پوست دوم آن نیز جدا شود)     900گرم

شوید تازه خردشده     3قاشق سوپ‌خوری

شوید تازه خردشده     مقداری برای تزیین

روغن زیتون     4 قاشق سوپ‌خوری

پنیر فتا(خرد شود)     115 گرم

نمک و فلفل     به مقدار کافی

سیر (رنده شود)     4 حبه

زیتون ساده     12 عدد

روش تهیه سالاد باقلا با پنیر :

1- باقالا را در قابلمه‌ای حاوی آب و کمی نمک بریزید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا بپزد؛ سپس باقالای پخته را در سبدی آبکش کنید و کنار بگذارید.

میتوانید ابتدا باقالا را با پوست دوم پخته و سپس مغز آن را جدا کنید.

2 –تابه‌ای آماده کرده و روغن را در آن بریزید و روی حرارت قرار دهید؛ سپس گوجه‌فرنگی و سیر را به آن اضافه کرده و آن‌قدر حرارت دهید که گوجه‌فرنگی‌ها تغییر رنگ پیدا کنند.

3 –پنیر خرد شده را به مخلوط گوجه‌فرنگی و سیر اضافه کنید و مدت یک دقیقه حرارت دهید. در پایان کاسه‌ای بلوری آماده کرده و باقالا را به‌همراه مخلوط گوجه‌فرنگی، سیر، پنیر و همچنین شوید و زیتون در آن بریزید. کمی هم نمک و فلفل اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند و سپس مقداری شوید تازه روی سالاد بریزید و آن را خالی یا با کمی نان میل کنید.

نکته یک: برای آنکه این سالاد کمی ترش‌مزه شود، مقداری آبلیمو ترش هم به آن اضافه کنید.

نکته دو: با توجه به اینکه در این سالاد از پنیر فتا استفاده شده ، ابتدا آن را بچشید. در صورتی که شور بود دیگر لازم نیست نمک اضافه کنید.

آموزش طرز تهیه سالاد باقلا با پنیر